Gëzimi i një të krishteri

«Lavdia rreth krishterimit është se ai e merr të gjithë personin. Ai nuk përfshin vetëm vullnetin, si në parimet morale; ai nuk ka të bëjë vetëm me intelektin, si në filozofi; dhe ai nuk përfshin thjesht dhe vetëm emocionet, si në disa kulte dhe fe të rreme. Ai ka të bëjë me të gjithë burrin ose gruan».

Dr. Martyn Lloyd Jones, shkëputur nga libri i tij «Lumturia e vërtetë», fq. 89-90

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *