Dinozaurë me pupla dhe mite

«Ideja e dinozaurëve me pupla dhe e origjinës teropode të zogjve është duke u përhapur aktivisht nga një kuadrat shkencëtarësh të zellshëm që punojnë në përputhje me disa redaktorë nga «Gjeografia Kombëtare dhe e Natyrës» (Nature and National Geographic), të cilët vetë janë kthyer në prozelit të shquar dhe tepër të anshëm të besimit. E vërteta dhe peshimi i kujdesshëm shkencor i evidencës kanë qenë një nga viktimat e para të programit të tyre, që tani po kthehet në një nga mashtrimet më të mëdha shkencore të shekullit tonë.

–Dr. Storrs Olson, «Shkencëtari i Institutit Smithsonian», 1 nën., 1999

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *