A mund të ulemi të qetë në Sion?

Leonard Ravenhill

A mundet një marinar të rrijë kot nëse do të dëgjonte britmën e mbytjes? A mundet një doktor të ulet në rehati dhe t’i lërë pacientët e tij të vdesin? A mundet një zjarrfikës të rrijë kot, t’i lërë njerëzit të digjen dhe të mos bëjë asgjë? A mundesh ti të ulesh i qetë në Sion kur bota rreth teje po shkon drejt shkatërrimit?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *