Përfitime të vështirësive

Kur kërkojmë një jetë pa vështirësi, na kujton se lisat rriten të fortë në erëra të kundërta dhe diamantet krijohen nën trysni.

–Peter Marshall (27 maj, 1902 – 26 janar, 1949, ishte një predikues skocez-amerikan dhe shërbeu dy herë si kapelan i Senatit të Shteteve të Bashkuara).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *