Përulësia, vendi i varësisë së plotë te Perëndia

Përulësia, vendi i varësisë së plotë te Perëndia, është përgjegjësia e parë dhe virtyti më i lartë i krijesës dhe [është] rrënja e çdo virtyti. Dhe prandaj krenaria, ose humbja e kësaj përulësie, është rrënja e çdo mëkati dhe të keqeje.

— Andrew Murray (9 maj 1828 – 18 janar 1917, autor afrikano-jugor, mësues dhe pastor i krishterë).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *