Ruhuni nga mësuesit e lëvizjes së Fjalës së Besimit!

Joseph Prince është “ylli” i ri në [kanalin televiziv] TBN dhe Joel Osteen etj. Mirëpo ai është një mësues tjetër i rrezikshëm i lëvizjes së Fjalës së Besimit, që është duke paraqitur një teologji të korruptuar të “hirit”. Ai është një shembull i mirë se përse besimtarët e vërtetë duhet të jenë shumë dallues në këto ditë.

–Sandy Simpson

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *