Të besosh Zanafillën

Henry M. Morris

«Megjithëkëtë, nga pikëpamja tonë, çdo interpretim i librit të Zanafillës që pranon sistemin standard të epokave gjeologjike evolucionare është një kompromis i hapur me evolucionin ateist dhe është shumë e trishtueshme që kjo nuk kuptohet nga të krishterë që pohojnë se e besojnë Biblën si Fjalën e Perëndisë».

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *